-
Ο ηθοποιός περπάτησε ως μοντέλο στην 21η Athens Xclusive Designers Week για τον οίκο Kathy Heyndels και άφησε τους πάντες άφωνους!
Ο ηθοποιός Μάνος Πίντζης έχει γίνει αγνώριστος και έχει υιοθετήσει… βρετανικό στυλ το οποίο μάλιστα του πάει πολύ.
Ο ηθοποιός περπάτησε ως μοντέλο στην 21η Athens Xclusive Designers Week για τον οίκο Kathy Heyndels και άφησε τους πάντες άφωνους!
Οπως μπορείτε να δείτε στις εικόνες, ο ηθοποιός έχει αφήσει τα μαλλιά του λευκά και μακριά, καθώς και μούσι, λανσάροντας ένα εντελώς καινούριο στυλ, το οποίο μάλιστα του έφερε και έναν νέο ρόλο…
«Ροβινσώνας δεν είμαι. Είπα να αλλάξω λίγο, αυτό το κοντό, το ξυρισμένο, το clean cut το είχα βαρεθεί. Να είναι καλά ένας φίλος ενδυματολόγος που μου λέει κοίτα τι γίνεται στο εξωτερικό, άσπρο μαλλί, γενειάδα…» έχει πει ο ίδιος σε συνέντευξή του.
Μιλώντας για το πώς προέκυψε το μοντελινγκ, ο ίδιος έχει πει:
«Με είδε ένας ενδυματολόγος και μου είπε «δες τον Aiden Shaw που κάνει μόντελινγκ στα σαράντα του και σαρώνει με φωτογραφήσεις που κάνει για όλους τους μεγάλους οίκους» και κάπως έτσι άρχισα να ασχολούμαι και εγώ. Μέχρι στιγμής έχω κάνει κάποιες φωτογραφήσεις για μεγάλα καταστήματα, ενώ συνεργάζομαι και με ένα πρακτορείο το οποίο μου δίνει συνεχώς νέες δουλειές».
Για το αν επιδίωξε την αλλαγή στην εξωτερική του εμφάνιση έχει απαντήσει ότι απλά άφησε τα μαλλιά του να μακρύνουν και έτσι προέκυψε αυτή η δραματική αλλαγή στο look του.
[via]