-
Κύριοι, πάρτε μια ιδέα…
Χωρίς πολλά-πολλά, περνάω στο παρασύνθημα!
Χμ, όσο για εσάς κορίτσια, μπορεί σε κάποια να μην συμφωνείτε, μην ξεχνάμε πως υπάρχουν διάφοροι τύποι ανθρώπων.
Εν προκειμένω, είπαμε να δώσουμε μερικά στοιχεία για να τους βοηθήσουμε στην αποκωδικοποίηση ;)
Της είπες ότι θα τηλεφωνήσεις στις 9 πχ και το έκανες; Πίστεψε με, το “μετρά” πολύ περισσότερο από όσο νομίζεις… Δείχνει συνέπεια κ ότι όντως θες να την ακούσεις κ να μοιραστείς τα νέα σου.
Με αυτό φυσικά ΔΕΝ εννοώ να φλερτάρεις κι άλλες. Η ευγενική συμπεριφορά προς το άτομο που σας σερβίρει ή κάποιον γνωστό που τυχαία είδατε έξω, καταγράφεται στην πλευρά της λίστας με τα θετικά.
Και να ξέρετε, μια γυναίκα δεν θα πάρει σοβαρά κάποιον που “κακομιλάει” σε όλους εκτός από εκείνη. Αντιθέτως θα καταλάβει το στυλ του και το πιο πιθανόν είναι να χάσει το ενδιαφέρον της.
Νομίζω πήρατε το μήνυμα. Ναι, μας αρέσει και ναι, να το φτιάξετε εσείς το ότι μαστορικοτέτοιο είναι που χάλασε.
Μας αρέσει.
Είτε αυτό είναι ένας τραγουδιστής που δεν ξέραμε, ένα σημείο στην πόλη που δεν έχουμε περπατήσει ή ο ορισμός του πέναλτι.
Ειλικρινά τώρα, ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που του αρέσει, κάτι να πει, ε πείτε το! Σας αρέσει κάτι, μας αρέσετε εσείς, ίσως να μας αρέσει κι εμάς!
Αν στα αλήθεια σας νοιάζει να βρείτε μια κοπέλα που έχει και κάτι να δώσει σαν άνθρωπος, τότε από μόνοι σας καταλαβαίνετε πόσο μετράει να είναι κανείς καλό παιδί. Και μην μ’ αρχίσετε τώρα “τα καλά παιδιά την πατάνε κτλ κτλ”
Η απάντηση μου σ’αυτό είναι, ξανασκεφτείτε τι άνθρωπο ψάχνετε παιδιά. Δεν είστε μόνο εσείς που ψάχνετε κάτι αληθινό, υπάρχουν και οι αντίστοιχες κοπέλες.
Και δεν μιλάω για τα λεφτά. Μιλάω για αυτά τα μικρά και χαζά που μας αρέσουν, τα θυμάστε και μας τα κάνετε (μια μικρή συνήθεια πχ, να στείλετε ένα τραγούδι μαζί με την καλημέρα).
Μένεις μόνος και μας κάλεσες σπίτι σου; Ας είναι μαζεμένο και καθαρό βρε αδερφέ!
Είμαστε έξω με του φίλους σου; Να ξέρεις εκείνη την ώρα “καταγράφουμε” τι γίνεται.
Για να εξηγούμαστε, δεν εννοώ να μην είσαι ο εαυτός σου. Αυτό που λέω είναι ότι εάν η συμπεριφορά σου αντιστοιχεί σε πρωτοετή φοιτητή (γκαρίδες, ξύδια και πέσιμο) θα προσελκύσεις κάποια που προτιμάει αυτό…
(Με τους φίλους σου ξέρουμε ότι γίνεσαι κάφρος και καλά κάνετε.)
Ο τρόπος που φέρεσαι στους γονείς σου, τα αδέρφια σου, τον υπάλληλο σου και στους φίλους σου, είναι δείγματα του πως θα φερθείς και σε μας. Ένας άντρας που σέβεται τον άλλον το πιο πιθανό να σεβαστεί και τη γυναίκα δίπλα του. Αργά ή γρήγορα θα φανεί αν προσποιείσαι.
Και κάτι ακόμα. Ο τρόπος που φέρεσαι στην μητέρα σου, να ξέρεις δεν μας περνά απαρατήρητος.
Δεν χρειάζεται να αναλύουμε τα πάντα -κι ας έχουμε εμείς τα κοpίτσια την τάση να το κάνουμε.
Η ουσία είναι στην κουβέντα που θα κάνουμε να μας δείχνει ότι μας ακούτε. Και εμείς το ίδιο φυσικά!
Δεν μπορούμε πάντα να λύσουμε το πρόβλημα του άλλου, μπορούμε όμως να είμαστε δίπλα του. Έστω και με μικρές πράξεις, όπως ένα νόστιμο φαγητό στο τέλος μιας κουραστικής ημέρας.
Μην νομίζετε ότι μόνο εσείς μπορεί να νιώσετε κάποια στιγμή πως “βαριέστε”. Συμβαίνει και σε εμάς. Συμβαίνει σε όλους μας και αυτό που ξεχνάμε είναι πόσο σημαντικό είναι το φλέρτ ανάμεσα σε 2 εpαστές.
Μην βιαστείτε να κάνετε έpωτα αυτή τη φορά, βγείτε να δείτε μια ταινία ή δώστε ένα ραντεβού κάπου έξω και ετοιμαστείτε με την ίδια προσοχή των πρώτων ημερών. Τα παραπάνω απευθύνονται ιδιαίτερα σε ζευγάρια που συζούν και αλήθεια, μετράνε πολύ και κάνουν τη διαφορά.
Όσο και να μας αρέσει να σας περιποιούμαστε, πιστέψτε με, δεν υπάρχει γυναίκα που δεν “ψαρώνει” με άντρα που “πιάνουν τα χέρια του”
Έστω κι αν είναι να γυρνάτε μια ομελέτα!!
Εσείς μπορείτε να μας πείτε τι είναι αυτό που σας κάνει κλικ σε μια γυναίκα;